wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Niezbędne akcesoria jeździeckie dla konia3

Niezbędne akcesoria jeździeckie dla konia

Data dodania: 28-08-2020

Jazda konna to specyficzna aktywność, bo mamy do czynienia z żywą istotą. To oznacza, że osoby pasjonujące się jeździectwem powinny zadbać o potrzeby zwierzęcia. Przeważnie akcesoria jeździeckie różnią się, w zależności od tego, jaką dyscyplinę jazdy uprawiamy. Część z nich można, a nawet należy stosować, niezależnie od stylu i rodzaju treningu.


Przydatne akcesoria dla konia, o których powinien wiedzieć każdy jeździec

  Szczotka jest niezbędna, po pozwala na pielęgnację konia. Czyste, zadbane zwierzę lepiej się czuje. Czasem nieprawidłowa higiena może doprowadzić do powstania bardzo nieprzyjemnych odparzeń i obtarć (tak się dzieje, gdy koń nie jest czesany i pojawiają się tzw. zaklejki). O zwierzę należy dbać regularnie, bo po każdej jeździe jego sierść pokrywa się kurzem. Oprósz szczotki, warto pomyśleć też o specjalnych preparatach, które wygładzają włos i nadają mu atrakcyjnego połysku. Dbanie o konia to nie tylko pielęgnacja, ale zapewnienie mu komfortu podczas jazdy. W tym celu stosuje się m.in. różnorodne owijki, które mają ochronić zwierzę przed ewentualnymi urazami. Takie produkty są dostępne w bardzo wielu wariantach, bo należy je dobierać do uprawianej dyscypliny. Różnią się więc materiałem oraz  poziomem ochrony. W tym zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć siodła - podstawowego wyposażenia, bez którego jazda byłaby zdecydowanie mniej komfortowa oraz mogłaby być niebezpieczna. Na rynku spotkamy się m.in. z sidłami ujeżdżeniowymi, rajdowymi, skokowymi oraz o charakterze uniwersalnym. Taki produkt powinien być dopasowany i do jeźdźca, i do konia. Temu pierwszemu zapewnia stabilne siedzisko i chroni przed zsunięciem się. Z kolei zwierzę, dzięki dobrze dopasowanemu siodłu może swobodnie poruszać plecami. Wybierając ten produkt, pamiętajmy też o podkładce. Nie jest ona konieczna, ale jej obecność zapewnia dodatkową ochronę i pozwala lepiej dopasować siodło, co jest ważne, jeśli używamy tego samego produktu na wielu koniach. Takie akcesoria sprawiają, że jeźdźca ma kontrolę nad koniem. To swoisty łącznik między zwierzęciem a człowiekiem. Musi być zaprojektowany w taki sposób, żeby koń odpowiednio wyczuwał nasze intencje. W trakcie wizyty w profesjonalnym sklepie prawdopodobnie spotkamy się z wariantami o różnych kolorach. Przeważnie ogłowie i wędzidło dobiera się w taki sposób, żeby nawiązywało swoim wyglądem do innych akcesoriów. Derki przeważnie zapinane są na rzep, ale znajdziemy też warianty zapinane na klamry. Nowoczesne produkty tego typu zapewniają doskonałą ochronę przed uciążliwymi owadami również pod brzuchem (jest to możliwe dzięki specjalnemu pasowi). Maski na owady zakłada się natomiast jedynie na nos zwierzęcia. Czasem stosuje się też charakterystyczne frędzelki. Niektóre posiadają dodatkową ochronę na uszy. Podczas jazdy zostają wprawione w ruch i w ten sposób odstraszają uporczywe owady. Chociaż takie wyposażenie nie jest obowiązkowe, warto zdawać sobie sprawę z jego istnienia, bo czasem pozwala uratować trening.

Powyższe przykłady to jedynie wycinek bogatej oferty akcesoriów dla koni. W profesjonalnym sklepie znajdziemy dużo więcej wariantów i bez trudu dopasujemy je do potrzeb swoich i zwierzęcia, z którym trenujemy.Tekst zrealizowany został we współpracy z agencją marketingu Internetowego Internetica, która specjalizuje się w działaniach SEO i zwiększaniu widoczności klientów w internecie.
Przedsiębiorstwo istnieje od 2007 roku i, oprócz pozycjonowania, przeprowadza kampanie linków sponsorowanych, oferuje usługi związane z remarketingiem i kampanie e-mailingowe. Wzmacnia konkurencyjność swoich klientów, tworząc profesjonalne strony i sklepy internetowe oraz realizując akcje w mediach społecznościowych. Internetica to zespół doświadczonych specjalistów, którzy bez przerwy zwiększają swoje kompetencje. W efekcie oferta jest cały czas udoskonalana, a odbiorcy usług mogą czerpać korzyści z innowacyjnych i skutecznych strategii zwiększania widoczności w sieci. Internetica obsługuje setki klientów takich jak Stajnia Miszewo, działających m.in. w branży sprzedaży akcesoriów dla koniów i jeźdzców.

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl