wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Kamizelki ochronne w jeździectwie
Kontakt
  • Stajnia Miszewo S.C.
    NIP: 584 25 69 861

  • E-mail:biuro@stajnia-miszewo.pl
  • Telefon(58) 684-87-73
    603 045 046
  • Fax(58) 684-87-73
  • Godziny działania sklepuponiedziałek - piątek 10.00 - 18.00, soboty 10.00 - 15.00

Kamizelki ochronne w jeździectwie

Data dodania: 01-03-2019

27 stycznia 2019 roku PZJ wprowadził nowe zapisy dotyczące korzystania z kamizelek ochronnych przez jeźdźców do 15 roku życia. Zgodnie z nimi nałożono obowiązek posiadania kamizelki ochronnej na zawodach krajowych oraz podczas zdobywania Odznaki Jeździeckiej w części praktycznej egzaminu. Obowiązek został nałożony na jeźdźców do 15 roku życia, jednakże dla pozostałych jeźdźców kamizelka jest również zalecana w zapisie.


Wprawdzie decyzję co do wyboru rodzaju kamizelki pozostawiono rodzicom i opiekunom, jednakże warto zwrócić uwagę na stopień bezpieczeństwa jaki spełnia dana kamizelka.


 

Dlaczego kamizelki są tak ważne?Każdy jeździec zdaje sobie sprawę, że jazda konna tak jak jest piękna tak samo bywa niebezpieczna. Zakupy sprzętu jeździeckiego dla młodego amatora jazdy konnej powinniśmy zacząć od zakupu kamizelki ochronnej oraz kasku. Reszta może poczekać, ale na pierwszym miejscu powinno być jednak bezpieczeństwo.


Wybierając kamizelkę ochronną musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na normy jakie kamizelka spełnia oraz wygodę, gdyż w przypadku dzieci może się okazać, że nie będziemy w stanie przekonać ich do kamizelki, która będzie ugniatać, odstawać i przeszkadzać. Najlepiej jest postawić na kamizelki spełniające najwyższy - 3 stopień bezpieczeństwa.


Oczywiście każda kamizelka spełniająca wymogi normy EN 13158: 2009 - poziom 3 będzie nieco ograniczać ruchy, ale na rynku są modele wykonane z elastycznego tworzywa, które pod wpływem ciepłoty ciała staje się miękkie i nie są tak ograniczające jak inne kamizelki. Kamizelką na którą warto zwrócić uwagę jest kamizelka ochronna Flexi firmy USG


Kamizelka ochronna USG Flexi jest zaprojektowana tak, aby zapewnić wysoką ochronę zarówno pleców, jak i całego korpusu, czego niestety nie zapewniają kamizelki typu "żółwiki". Skonstruowana jest z absorbujących wstrząsy piankowych paneli, które łatwo dopasowują się do ciała zapewniając świetną ochronę. Kamizelka występuje w wersji dla dzieci i dla dorosłych.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl