wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Czym powinny charakteryzować się bryczesy jeździeckie?
Kontakt
 • Stajnia Miszewo S.C.
  NIP: 584 25 69 861

 • E-mail:biuro@stajnia-miszewo.pl
 • Telefon(58) 684-87-73
  603 045 046
 • Fax(58) 684-87-73
 • Godziny działania sklepuponiedziałek - piątek 10.00 - 18.00, soboty 10.00 - 15.00

Czym powinny charakteryzować się bryczesy jeździeckie?

Data dodania: 03-03-2021

Bryczesy jeździeckie to wyposażenie, którego nie powinno zabraknąć w szafie żadnego jeźdźcy, niezależnie od tego, czy jest profesjonalistą, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z jazdą konną. Dziś sprawdzamy, co wyróżnia takie specjalistyczne spodnie.

 

Bryczesy damskie i męskie - czy rzeczywiście są potrzebne?


Wyżej postawione pytanie może zadawać sobie tylko osoba, która jest jeszcze całkowitym laikiem i wkracza niepewnym krokiem w świat jazdy konnej. Im szybciej uświadomimy sobie, że bryczesy to podstawowy wariant wyposażenia jeźdźcy, tym lepiej. Przede wszystkim, decydując się na taki zakup, już na wstępie oszczędzimy sobie otarć. Oprócz tego zwiększymy swoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Co sprawia, że te specjalne spodnie chronią przed takimi incydentami?

Bryczesy jeździeckie

 

Cechy profesjonalnych bryczesów


W bryczesach zastosowano kilka rozwiązań, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy konnej. Są to:
 • leje
Lejami nazywa się elementy, które służą dodatkowemu wzmocnieniu spodni. Znajdują się w miejscach, w których ciało jeźdźcy styka się z siodłem i zwierzęciem, czyli na wewnętrznej stronie ud, łydek i siedzeniu. Zapewniają lepszą przyczepność podczas jazdy.
 • bezszwowa konstrukcja
Tu również mowa jest o newralgicznych miejscach. Podczas jazdy konnej nierówności w tych obszarach mogą powodować spory dyskomfort, a nawet poważniejsze otarcia. W bryczesach jeździeckich spotkamy się w takich rejonach z gładką strukturą.

Należy zaznaczyć, że tego typu wyposażenie może być dość zróżnicowane. Można spotkać się z modelami z pełnym lejem oraz z lejem kolanowym. Ten drugi typ częściej wybierany jest przez osoby, które mają już na swoim koncie pewne doświadczenie z jazdą konną. Poszczególne produkty mogą różnić się też zastosowanym materiałem oraz samym krojem. Na rynku spotkamy warianty, które doskonale przylegają do nogi na całej jej długości. Oprócz tego producenci proponują też bryczesy jeździeckie bufiaste. 

Pamiętajmy, że wiele cech takiego wyposażania powinniśmy dopasować również do swoich własnych, indywidualnych preferencji. Nie obejdzie się więc bez wielu przymiarek, szczególnie jeśli to jedne z naszych pierwszych zakupów w tym zakresie.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl